Mısır Piramitlerinin Yapımında Suyun Kaldırma Kuvveti

Mısır Piramitlerinin Yapımında Suyun Kaldırma Kuvveti

Yasin Kayıhan 15.04.2017

Mısır piramitlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili bugüne kadar pek çok varsayım yapıldı. Uzaylıların yaptığını düşünenlerde var, dev insanların yaptığını söyleyende. Şimdi ise başka bir görüş ortaya atılmakta “suyun kaldırma kuvveti”.

Mısır piramitlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili bugüne kadar pek çok varsayım yapıldı. Uzaylıların yaptığını düşünenlerde var, dev insanların yaptı ...

Mısır piramitlerinin nasıl inşa edildiği günümüzde hala anlaşılamamıştır. Çünkü tek parça devasa taşların metrelerce yukarıya nasıl çıkarılabildiği bilinmemektedir.

Mısır piramitleri suyun kaldırma kuvveti kullanılarak inşa edilmiş olabilir. Bu teori devasa kayaların insan ya da hayvanların kas gücüyle değil suyun kaldırma kuvveti ile taşınmış olabileceğidir.

Yerçekiminin oluşturduğu ağırlığı suyun kaldırma kuvveti dengeleyebilmektedir. Böylelikle devasa kayaları ve taşları sadece ileri doğru hareket ettirmek için enerji harcamak gerekir. Mısırlılar çok eski zamanlarda yaşamış olsa da teknolojilerinin bugünün çok ileride olduğu arkeolojik kazılarda ve yaptıkları eserlerde görülebilmektedir. O yüzden suyun kaldırma kuvvetini en iyi bir şekilde kullanıp bu yapıları yapmış olabilirler.

Bu teoride anlaşılamayan kısım ise suyun metrelerce yukarıya nasıl taşındığıdır. Günümüzde pompalar kullanılıyor ve buna rağmen yüksek binaların en üst katlarında genelde su sıkıntısı yaşanıyor. Fakat Mısırlıların devasa kayaları tek parça olarak çıkardıklarını düşünecek olursak suyuda metrelerce yukarıya çıkarabilmeleri çokta imkansız görünmüyor.


Etiket:
mısır piramitleri | piramitler nasıl yapıldı | piramitler suyun kaldırma kuvveti |

Yasin Kayıhan
Benzer Paylaşımlar

Henuz hiç yorum yapılmadı...
Yorum Yazınız

Adınız mail adresiniz ve yorum kısmına yorumunuzu yazıp gönderiniz.Benzer Videolar

Reklam

esular, kbalosuz akıllı sulama asistanınız, Kablosuz otomatik uzaktan sulama

Reklam

Lora,Lorawan gateway ve kablosuz veri toplayıcılar
BAĞLAN & TAKIP ET (@zobakit)
Pupüler Videolar

HABER KAYNAĞI

En son gelişmelerden haberdar olmak için mail gurubumuza katılın

Reklam

esular, kbalosuz akıllı sulama asistanınız, Kablosuz otomatik uzaktan sulama

Reklam

Lora,Lorawan geliştirme kitleri, Kablosuz haberleşme modülleri